پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > درک اهمیت نیروی انسانی از سوی جامعه ارزنده‌ترین دستاورد اقتصاد دانش‌بنیان است


  چاپ        ارسال به دوست

ستاری:

درک اهمیت نیروی انسانی از سوی جامعه ارزنده‌ترین دستاورد اقتصاد دانش‌بنیان است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: مهم‌ترین دستاورد اقتصاد دانش‌بنیان که با اجرایی‌شدن قانون حمایت از شرکت‌ها نتیجه بخش بود ، گذار جامعه از فرهنگ اقتصاد نفتی و رسیدن جامعه به درک اهمیت نیروی انسانی تحصیل‌کرده و خلاق به عنوان ارزشمندترین سرمایه خود است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در «دومین همایش بررسی شیوه های دستیابی به مرجعیت علمی و پژوهشی» که با حضورمحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و 440 نفر از استادان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد.

وی با اشاره به حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری از تحقق زیست بوم نوآوری و کارآفرینی گفت: حرکت جدیدی در توجه به سرمایه‌های انسانی و درک اهمیت پژوهش آغاز شده است و حمایت‌های معاونت علمی و فناوری و بنیاد ملی نخبگان در راستای استمرار این حرکت، از محققان، پژوهشگران و دانشگاهیان حمایت می‌کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، با اشاره به نقش اقتصاد دانش‌بنیان در عبور کشور از اقتصاد نفتی گفت: مهم‌ترین دستاورد اقتصاد دانش‌بنیان که با اجرایی‌شدن قانون حمایت از شرکت‌ها نتیجه بخش بود ، گذار جامعه از فرهنگ اقتصاد نفتی و رسیدن جامعه به درک اهمیت نیروی انسانی تحصیل‌کرده و خلاق به عنوان ارزشمندترین سرمایه خود است.


تجلیل از یک استاد فرهیخته
گرامی‌داشت یک عمر آموزش و خدمت دکتر فرخ شادان با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، رییس سازمان انرژی اتمی و معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بخش دیگری از این همایش بود.
شادان، در حوزه فیزیولوژی پزشکی فعالیت‌های ارزنده‌ای داشته است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سال‌ها تدریس مفاهیم و نیز ترجمه کتاب‌های مرجع و شناخته شده در این حوزه اشاره کرد.
در دومین همایش بررسی شیوه های دستیابی به مرجعیت علمی و پژوهشی 440 محقق و پژوهشگر برجسته و سرآمد دانشگاه های علوم پزشکی کشور با شاخص H-index  برابر با 15 یا بالاتر تقدیر شد.


٠٩:٠٠ - 1395/12/08    /    شماره : ٢١٩٢٤    /    تعداد نمایش : ٣٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir