پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > توسعه پايدار روابط فرودگاهي ايران و اروپا در جريان رقابتي سالم براي اجراي پروژه تربيت نسل آينده مديران فرودگاهي ايران در تراز جهاني


  چاپ        ارسال به دوست

در مراسم امضاي قرارداد اينگام عنوان شد

توسعه پايدار روابط فرودگاهي ايران و اروپا در جريان رقابتي سالم براي اجراي پروژه تربيت نسل آينده مديران فرودگاهي ايران در تراز جهاني

به گزارش روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، عباس آخوندي در اين مراسم كه پيش از ظهر امروز(20 اسفند) در ساختمان مركزي وزارت راه و شهرسازي برگزار شد، تاكيد كرد: ارزش ريالي پروژه خدمات آموزش هاي تخصصي و اختصاصي فرودگاهي و هوانوردي چندان بالا نيست، ولي به دليل اينكه موجب ايجاد ارتباط ميان صنعت هوانوردي ايران و اروپا مي شود، ارزشي بالاتر از پروژه هاي ميليون يورويي دارد.

وزير راه و شهرسازي افزود: وزير حمل و نقل آلمان علاقه مند به فعاليت اين كشور در توسعه فرودگاه هاي ايران است و اميدواريم در پروژه قرارداد عمومي بين المللي در فرودگاه امام خميني(ره) آلمان نیز حضور پيدا كند. براي آن پروژه نيز كه به زودي اعلام فراخوان رسمي مي شود، پيشنهادهاي خوبي از کشورهای مختلفی داريم ولي علاقه مند به حضور آلماني ها در آن هستيم.

مه آبادي: هدف اصلي، اجراي درست پروژه تربيت مديران آينده است

پيش از سخنان وزير راه و شهرسازي، رئيس هيات مديره و مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با بيان اينكه امضاي قرارداد طرح تربيت نسل آینده مديران فرودگاهي ايران در تراز جهاني را از سه سال پيش آغاز كرديم، گفت: دراين راستا از قوي ترين مشاوران استفاده و مدل شايستگي مديران آينده را استخراج كرديم و پس از مطالعات لازم، فراخوان را برگزار كرديم. همچنين از همه همکاران علاقه مند به مدیریت فرودگاهي دعوت كرديم تا در اين طرح شركت كنند و در نهايت، از هزار نفري كه از فراخوان استقبال كردند، 100 نفر طی مراحل مختلف توسط ارزیابان مستقلانتخاب شدند.

رحمت اله مه آبادي با اشاره به رقابت سخت چند آکادمی و فرودگاه بین المللی براي حضور در اين پروژه افزود: سعي كرديم فضاي رقابتي خوبي را فراهم كنيم. هيات هاي خارجی مختلف پیشنهاد دهنده از پروپوزال هاي خود دفاع كردند و در ايران به پرسش هاي مديران ارشد از جمله اعضاي هيات مديره و معاونان شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران پاسخ دادند. گاه برخي هيات ها چندین پروپوزال اصلاحي را ارائه كردند. شوراي فرودگاه هاي منطقه اروپا  نيز سه پروپوزال داشت كه در نهايت توانست طرحي را كه با نيازهاي ما تناسب داشت، ارائه كند.

رئيس هيات مديره شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران افزود: در مرحله نهایی اين طرح 16 شاخص اصلي را در ارزیابی و انتخاب طرف قرارداد مورد ارزيابي قرار داديم و درنهايت بهترين گزينه انتخاب شد.

مديرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اشاره به اينكه مذاكره هاي قبل از امضاي قرارداد بیش از هفت ماه به طول انجامید، گفت: هدف ما اجراي درست پروژه است و در این جهت، طرف قرارداد سعی وافری را برای تنظیم یک برنامه اجرایی مناسب و موفق داشت که جا دارد در این راستا از طرف اروپایی تشکر کنیم.

وي تاكيد كرد: اميدواريم اين قرارداد آغازي براي همكاري هاي بيشتر ميان صنعت هوانوردي ايران و اتحادیه فرودگاه هاي منطقه اروپا  باشد.

مه آبادي همچنين با اشاره به استقبال و پشتیبانی سازمان امور اداري و استخدامي كشور از اين طرح گفت: اميدواريم اجراي طرح تربيت نسل آینده مديران فرودگاهي كشور به عنوان الگویی موفق برای تربیت مدیران آینده شناخته شده و از این تجربه در ساير دستگاه ها استفاده شود.

كركلوح: اينگام فرصتي براي نمايش توانمندي تخصصي فرودگاه هاي اروپاست

همچنين در اين مراسم، ميكائيل آنتونيوس كركلوح، عضو اتحادیه بين المللي فرودگاه ها و رئيس اتحادیه فرودگاه هاي منطقه اروپا گفت: اين قرارداد براي ما گامي جديد است كه توانمندي تخصصي فرودگاه هاي خود را در آموزش مديران آينده فرودگاهي نشان دهيم و براي شخص من برقراري ارتباط فرودگاهي با ايران داراي اهميت خاص است.

رئيس اتحادیه فرودگاه هاي منطقه اروپا افزود: براي ما اين پروژه، استراتژيك است و اميدواريم مديران آينده فرودگاهي ايران آموزش هاي خوبي را در اروپا سپري كنند.

وي با اشاره به اینکه بخشی از آموزش های مدیران آینده در ایران و بخشی دیگر در اروپا انجام می شود، افزود: امیدوراریم طبق برنامه تنظیم شده آموزش اولين گروه مديران آينده فرودگاهي ايران در ماه مي (ارديبهشت 97) آغاز شود.

در اين مراسم كه پيش از ظهر امروز (يكشنبه) در ساختمان وزارت راه و شهرسازي برگزار شد، غلامحسين باقريان، عضو هيات مديره و معاون عمليات فرودگاهي، محمدرضا امامي، معاون توسعه مديريت و منابع، علي اكبر دلوريان زاده، مديركل آموزش و توسعه نيروي انساني و علي سينجلي، رئيس اداره آموزش و برنامه ريزي نيروي انساني فرودگاه ها از شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران حضور داشتند.


١٠:٢٤ - 1396/12/21    /    شماره : ٣٢٧٢٤    /    تعداد نمایش : ١٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir