پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > مرحله آزمون نهایی چهارمین دوره مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی:

مرحله آزمون نهایی چهارمین دوره مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین برگزار می‌شود

مرحله آزمون نهایی چهارمین دوره مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانشبنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف در سه حوزه جنگلبانی، امداد و نجات و ارسال محموله امدادی برگزار می‌شود.

به گزارش سید اسماعیل ربانی، مسئول بخش ترویج و فرهنگ سازی فناوری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی، به‌منظور توسعه فناوری‌های موجود در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین، شناخت استعدادها و همچنین هدف دهی و ارزشیابی ساختارهای موجود، این ستاد با همکاری پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف، مسابقات متفاوتي را به‌طور مستمر برگزار می­نمایند. هدف از برگزاری اين دوره از مسابقات که تاکنون سه دوره از آن توسط پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف برگزارشده است، هدایت استعدادهاي خلاق، گسترش و توسعه فرآيند ارتباط با صنعت و پرورش استعدادهای دانشگاهی برای مواجهه با مسائل متنوع و کاربردی صنعت هوايي ايران و جهان است.

در اين مسابقات، مأموريت پرنده بدون سرنشین که می‌تواند از نوع بال ثابت و یا روتورکرافت باشد، بر این اساس تدوین‌شده است که سامانه قادر باشد 2 فرایند مجزا را در مدت‌زمان محدود در بهترین حالت ممکن انجام دهد. هر تیم باید در عملیات پرواز روی منطقه جنگلی (جنگلبانی)، با نصب حداقل یک دوربین عکس‌برداری و قابلیت نصب دوربین دوم فیلم‌برداری بتواند در محدوده ارتفاعی بین 500 تا 8000 پا از سطح زمین (AGL)، وسیله‌ای مکانیکی مانند کامیون را با رنگ‌هایی غیر استتاری (قرمز و سفید) در بین درختان شناسایی کرده و هم‌زمان موقعیت وسیله شناسایی‌شده را به یک پایگاه، در محدوده 5 کیلومتری از خود مخابره کند. همچنین در عملیات تکمیلی (امداد) پس از تشخیص هدف (خودرو)، محموله مشخصی را بین وزن 500 تا 2000 گرم (حاوی اقلامی مناسب برای كمك‌های اوليه) در شعاعی کمتر از 50 متر از هدف شناسایی‌شده به‌صورت ایمن رها کند.

 

هم‌اکنون این دوره از مسابقات به مرحله پایانی خود نزدیک شده و آزمون‌های پروازی آن با حضور بیش از 10 تیم در بازه 14 شهریور لغایت 16 شهریورماه سال جاری در فرودگاه شهر کلاله از توابع استان گلستان برگزار خواهد شد. همچنین علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و یا حضور در این برنامه می‌توانند به نشانی اینترنتی www.iudc.ir مراجعه نموده و یا با شماره 66022745 تماس حاصل نمایند.


١٢:٢٤ - 1396/06/05    /    شماره : ٢٦٨٦٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir