پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > زنجیره تامین قطعات هوافضا به کمک بخش خصوصی توسعه می‌یابد


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی:

زنجیره تامین قطعات هوافضا به کمک بخش خصوصی توسعه می‌یابد

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی از توسعه و تکمیل زنجیره تامین قطعات هوافضا به کمک بخش خصوصی در کشور خبر داد.

به گزارش ترویج و فرهنگ سازی فناوری هوایی، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص راهبردهای کلان حوزه هوايي و هوانوردي در سند جامع هوافضای کشور، گفت: زنجیره تامین قطعات، تعمیرات، نگهداری، عملیات و ارتقای صنایع هوایی و هوانوردی با اتکا به بخش خصوصی توسعه می یابد و تکمیل می شود.

وی افزود: انسجام بخشی، ساماندهی و تنظیمات نهادی در راستای جلوگیری از موازیکاری، ارتقاي کارایی و هم افزایی نهادها و تناسب بین ماموریتها و اختیارات با رعایت تفکیک متولیان امور سیاستگذاری، اجرا و نظارت از يكديگر از دیگر مواردی است که در این سند بر آن تاکید شده است.

به گفته منطقی، تسهیل فضاي کسب و کار و ارائه مشوقهای لازم براي حضور حداكثري بخش خصوصي و

فراهم کردن بستر لازم برای ایجاد صنایع و شرکتهای دانش بنیان در حوزه فناوری هوايی، حمایت هدفمند از فعالیتهای آموزشی و پژوهشی و قطبهاي علمي مورد نیاز برنامه های هوايي و هوانوردي و بهره گیری از طراحی های مبتنی بر پایه های محصول مشترک در توسعه زیر سامانه ها نیز از جمله همین موارد است.

وی در ادامه بیان کرد: در این سند آمده است که ایجاد رقابت سازنده در ارتقای کیفیت بین شرکتهای فعال در عرصه هوانوردی و شبکه سازی در فرآیندهای تحقیق و توسعه در سطح دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و تولید در سطح ملی و بین المللی با تأکید بر شکل دهی زنجیره ارزش نیز باید مورد توجه مسولان حوزه هوافضا قرار گیرد.

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی همچنین استفاده اقتصادي و بهره ور از آسمان كشور با بازنگری در مسیرهای پروازی بخصوص مسیرهای ترانزیتی و توسعه هدفمند همکاریها و تعاملات علمی، فناورانه و نوآورانه منطقه ای و بین المللی و حضور موثر در مجامع جهاني و نهادهاي تاثيرگذار بين المللي مرتبط نیز از جمله مواردی است که باید بر اساس این سند محقق شود.

وی در ادامه عنوان کرد: ایجاد و استقرار سيستم جامع مديريت ايمني، پیاده سازي سيستم هاي نوين مديريت ترافيك هوايي و توسعه خدمات هوانوردي عمومي با استفاده حداكثري از بخش خصوصي راهبردهای کلان حوزه هوايي و هوانوردي است که در سند بر تحقق آنها تاکید شده است.


١٥:٢٥ - 1396/06/28    /    شماره : ٢٧٤٢٠    /    تعداد نمایش : ١٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir