پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > اولین هواپیمای چین ۲۰۲۱ در بازار/رقابت کامک با بوئینگ و ایرباس!


  چاپ        ارسال به دوست

اولین هواپیمای چین ۲۰۲۱ در بازار/رقابت کامک با بوئینگ و ایرباس!

نخستین هواپیمای مسافری تولیدی این شرکت با نام C۹۱۹ در سال ۲۰۲۱ از خط تولید خارج شده و وارد چرخه جابه جایی مسافران هوایی خواهد شد.
اولین هواپیمای چین 2021 در بازار شرکت هواپیماسازی چینی کامک اعلام کرد نخستین تولیدات مسافری این شرکت با نام C۹۱۹ در سال ۲۰۲۱ وارد بازار هوانوردی خواهد شد.
مهر به نقل از رویترز، شرکت تولید هواپیمای غیر نظامی چین (کامک (COMAC)) اعلام کرد: نخستین هواپیمای مسافری تولیدی این شرکت با نام C۹۱۹ در سال ۲۰۲۱ از خط تولید خارج شده و وارد چرخه جابه جایی مسافران هوایی خواهد شد.

 

این شرکت می گوید در سه سال آینده، دنیا شاهد نتایج یک دهه تلاش چین برای تولید هواپیمای مسافری خواهد بود و این شرکت قصد دارد در رقابت با ایرباس و بوئینگ، این دو را به چالش بکشد.

لو ژنگ مسئول بازاریابی و فروش کامک در حاشیه ایرشوی سنگاپور ۲۰۱۸ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش بینی می شود دولت چین ظرف ۳ تا ۴ سال آینده مجوز تولید این هواپیما را صادر کند. ضمن اینکه مجوزهای پروازی آژانس امنیت هوانوردی اروپا (ایسا (EASA)) نیز اعلام کرده است بلافاصله پس از مجوزهای دولت چین، مجوزهای لازم برای این هواپیما صادر می شود. البته هنوز سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا (FAA) مجوزی برای C۹۱۹ صادر نکرده است.

وی ادامه داد: مجوزهای پروازی داخلی و بین المللی هیچ گونه تأثیری بر روی اولین مشتری سری هواپیماهای C۹۱۹ کامک نخواهد داشت و شرکت هواپیمایی چین شرقی به عنوان مشتری این هواپیماها منتظر اولین خروجی این شرکت در سال ۲۰۲۱ است.

شرکت هواپیماسازی کامک در نوامبر ۲۰۱۶ اعلام کرده بود از ۲۳ شرکت هواپیمایی سفارش شاخت ۵۷۰ فروند هواپیمای C۹۱۹ را دریافت کرده و سپس در ژوئن ۲۰۱۷ نیز بار دیگر اعلام کرد تعداد ایرلاین های سفارش دهنده ساخت این هواپیما به ۲۴ شرکت و تعداد سفارش های ساخت به ۶۰۰ فروند افزایش یافته است.


١٣:٥٤ - 1396/11/21    /    شماره : ٣١٧٧٤    /    تعداد نمایش : ١٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir