پیوندها
صفحه اصلی > فراخوان > جایزه انتقال فناوری شبکه D8-TTEN 
جایزه انتقال فناوری شبکه D8-TTEN

                                       

جایزه انتقال فناوری شبکه D8-TTEN

 

پارک فناوری پردیس، به‌عنوان دبیرخانه «شبکه انتقال و تبادل فناوری بین هشت کشور اسلامی در حال توسعه (اندونزی، ایران، بنگلادش، پاکستان، ترکیه، مالزی، مصر و نیجریه) موسوم به D8-TTEN» فرصتی را در اختیار شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و فناور قرار داده است تا فناوری‌های خود را در «جایزه انتقال فناوری شبکه TTEN» ارائه دهند.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، «شبکه انتقال و تبادل فناوری بین هشت کشور اسلامی در حال توسعه» موسوم به D8-TTEN ، بر اساس مصوبه سومین اجلاس وزرای صنعت کشورهای عضو دی-هشت در سال 91 در داکای بنگلادش راه‌اندازی شده و دبیرخانه آن در پارک فناوری پردیس معاونت علمی دایر شده است.

هدف از این ايجاد اين شبكه، تقويت و توسعه همکاری‌های کشورهای عضو در زمینه تبادل فناوری و جذب فناوری‌های پیشرفته و نیز تسهيل دستيابي به مولفه‌هاي اقتصاد دانش‌بنیان است.

در همین راستا طرح «جایزه انتقال فناوری شبکه TTEN» با حمایت مالی دولت جمهوری اسلامی ایران و به منظور تشویق کشورهای عضو به مشارکت در فرآیند تبادل فناوری، طی دومین جلسه شورای عالی شبکه به میزبانی کشور نیجریه در آذرماه 93 ،از سوی ج.ا.ايران پيشنهاد شده و به تصویب اعضا رسید.

بر اساس آیین نامه این طرح، به بهترین مورد انتقال فناوری که بین حداقل یکی از کشورهای عضو گروه دی-هشت و سایر کشورهای اسلامی، طی بازه زمانی بین دو جلسه شورای عالی شبکه (یک سال) صورت گرفته باشد، «جایزه انتقال فناوري» به مبلغ پنج هزار دلار آمریکا (به هریک از طرفین قرارداد) اهدا خواهد شد.

در نظر است مراسم اهدای جایزه همزمان با پنجمین اجلاس وزرای صنعت گروه دی-هشت در تابستان سال جاري به میزبانی کشور مصر برگزار می‌شود.

 در حال حاضر با توجه به اجرای نخستین دوره جایزه (مربوط به قراردادهای انتقال فناوری سال 2015) آن دسته از قراردادهای انتقال فناوری واجد شرایط که در بازه زمانی 18 آذر 93 (9 نوامبر سال 2014) تا 30 فروردین سال 95 (20 آوریل 2016) انجام شده باشند، امکان معرفی در این رویداد را خواهند داشت.

 شايان ذكر است فقط موارد «انتقال فناوری» در فرآیند گزینش اين رويداد در نظر گرفته می‌شوند و مواردي همچون خرید محصول یا خدمات در حوزه این جایزه قرار ندارد. همچنين انتقال فناوری انجام‌شده باید اثربخشی قابل‌توجهی در روند اقتصادي کشور دریافت‌کننده فناوری داشته باشد. این جایزه به بهترین انتقال فناوری بدون در نظر گرفتن «حوزه فناوری» اعطا می‌شود.

از معیارهای تخصصی انتخاب بهترين مورد انتقال فناوري، سطح توانمندی‌های شرکت ارائه‌کننده فناوری، حجم مالی قرارداد، بازه زمانی انجام فرآیند انتقال فناوری، تعهدات طرفین قرارداد انتقال فناوری، روش انتقال فناوری و دوره بازگشت سرمایه برای دریافت‌کننده فناوری مي‌باشد.

قابل‌توجه است که نامزدهاي جايزه، صرفا از طريق نامه رسمی نمايندگان شبکه TTEN در کشورهای عضو به دبیرخانه شبکه (مركز فن‌بازار ملي ايران، مستقر در پارك فناوري پرديس)، معرفي مي‌شوند و مستندات لازم از اين طريق ارائه مي‌شود.

شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و فناور می‌توانند موارد «انتقال فناوری‌» صورت گرفته را كه واجد شرایط هستند، از طریق پست الکترونیکی iatdh@isti.ir  تا تاریخ 30 فروردین 95 به این ستاد منعکس کنند. همچنين شماره تلفن 22967956-021 (خانم موسوی) براي پاسخگويي به سوالات و ابهامات احتمالي اعلام شده است.

گفتنی است، آن دسته از قراردادهای انتقال فناوری واجد شرایط که پس از بازه زمانی مورد اشاره انجام شده باشد، می‌توانند برای شرکت در دوره دوم جایزه، (سال 2016) به دبیرخانه شبکه معرفی شوند. 

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir