پیوندها
صفحه اصلی > فراخوان > فراخوان مسابقه دانشجویی 
فراخوان مسابقه دانشجویی

چهارمین دوره مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف در سه حوزه جنگل‌بانی، امداد و نجات و ارسال محموله امدادی برگزار می شود.

در اين دوره از مسابقات، مأموريت پرنده بدون سرنشین که می‌تواند از نوع بال ثابت و یا روتورکرافت باشد، براین اساس تدوین شده است که سامانه قادر باشد 2 فرایند مجزا را در مدت زمان محدود در بهترین حالت ممکن انجام دهد. هر تیم باید در عملیات پرواز روی منطقه جنگلی (جنگل‌بانی)، با نصب حداقل یک دوربین عکس‌برداری و قابلیت نصب دوربین دوم فیلم‌برداری بتواند در محدوده ارتفاعی بین 500 تا 8000 پا از سطح زمین(AGL)، وسیله‌ای مکانیکی مانند کامیون را با رنگ‌هایی غیر استتاری (قرمز و سفید) در بین درختان شناسایی کرده و هم‌زمان موقعیت وسیله شناسایی‌شده را به یک پایگاه، در محدوده 5 کیلومتری از خود مخابره کند. همچنین در عملیات تکمیلی (امداد) پس از تشخیص هدف (خودرو)، محموله مشخصی را بین وزن 500 تا 2000 گرم (حاوی اقلامی مناسب برای كمك‌های اوليه) در شعاعی کمتر از 50 متر از هدف شناسایی‌شده به صورت ایمن رها کند.
ثبت‌نام چهارمین دوره این مسابقات از اواخر خردادماه سال جاری آغاز خواهد شد. همچنین علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و یا شرکت در این مسابقه می‌توانند به نشانی اینترنتی www.iudc.ir مراجعه کنند.

 

   دانلود : Poster.pdf           حجم فایل 132 KB
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir